Psikoteknik Değerlendirme ve Psikiyatri Uzmanı Muayenesi

Kuşadası psikoteknik testi yapabilen Sönmez Eğitim Kurumları bu testle beraber trafiği daha güvenli bir duruma getirmektedir. Psikoteknik, zorunlu bir testtir. Psikoteknik testi başarısız olanlar trafiğe çıkamamaktadır.

Kuşadası psikoteknik testi;
• Sürücünün bir olaya karşı nasıl tepki verdiğini,
• Motor becerilerinin durumunu,
• Sürücünün uyarılara karşı verdiği tepkinin hızını,
• Dikkat dağınıklığının bulunup bulunmadığını,
• Sürücünün muhakeme yeteneğinin ne seviyede olduğunu, belirleyen bir testtir.

Hâliyle psikoteknik testinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmaktadır. Psikoteknik testi, öncelikle ticari araç kullanımı yapan şoförlerden istenmektedir. Ticari araçların trafikte daha büyük sorumlulukları bulunmaktadır. Dolayısıyla ticari araç kullananlar bu testleri asla aksatmamalıdır.

Sönmez Eğitim Kurumların’da psikoteknik testleri ile ilgili her türlü desteği vermektedir.

Kuşadası Psikoteknik Belgesi Neden Alınır?
Psikoteknik testleri her yerde yapılamamaktadır. Yalnızca belirlenen sürücü kurslarında alınan bu test, çeşitli eğitimler sonucunda ücretli olarak alınmaktadır. Psikoteknik testine girmeden önce sürücü, belirlenen eğitimlerden geçmektedir. Eğitimlerden başarıyla geçen sürücüler, belirlenen psikoteknik sınav tarihinde sınava girmektedir. Psikologla beraber 1 saat gibi bir süreyle test edilen sürücülerin geçip geçemediği, sınav sonucunda hemen öğrenilebilmektedir.

Kuşadası Psikoteknik Kaç Yıl Geçerlidir?
Psikoteknik testinden başarıyla geçen sürücülerin bir daha bu teste girmemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Düzenli aralıklarla bu test yapılmalıdır. Sonuç olarak önceden yapılan bir testte gösterilen başarıyla, şu an gösterilen başarı aynı seviyede olamamaktadır. Bundan dolayı Kuşadası psikoteknik sınavı belirlenen tarihler arasında tekrar edilmektedir.

Psikoteknik sınavından geçenler yasal olarak 5 sene sağlam sayılmaktadır. 5 sene sonucunda ise tekrardan sınava girmek gereklidir. Trafikte her zaman dinamik olmak gereklidir. Özellikle kalabalık bölgelerimizde psikoteknik testinin ne kadar önemli olduğu görülmektedir.

Bundan dolayı Kuşadası psikoteknik belgesi asla aksatılmamalıdır.

Online Kayıt İçin Tıklayınız!

WhatsApp'ı Aç
Sorularınız mı var?
Merhaba.
Kuşadası'nda psikoteknik belgesi almak ve sorularınız hakkında size destek olmak için bizimle Whats App üzerinden iletişime geçebilirsiniz. - Sönmez Kuşadası Psikoteknik Merkezi